دریافت شماره شبا رایگان 29 بانک با کارت و حساب

در حال حاضر، بسیاری از بانک های ایرانی این امکان را به مشتریان خود می‌دهند که شماره حساب و شماره کارت خود را به شماره شبا تبدیل کنند، در این بخش به انواع آن خواهیم پرداخت.

تبدیل شماره حساب به شماره شبا:

تمامی بانک ها این امکان را برای شما فراهم آورده اند و شما کافیست از لیست بانک مورد نظر را انتخاب و بر روی نمایش کلیک کنید.

تبدیل شماره کارت به شبا:

تبدیل شماره کارت به شبا در برخی موارد وجود دارد که شما باید ابتدا مثل مرحله قبل عمل کنید و بانک را انتخاب و سپس دکمه نمایش را بزنید و وارد لینکی که میدهد بشوید و در صورتی که بانک مورد نظر از تبدیل شماره کارت به شماره شبا پشتیبانی کند میتوانید از این امکان استفاده نمایید.

کاربرد شبا چیست؟

هنگام انتقال وجه پایا یکی از مواردی که به آن نیاز دارید شبا هست، برای مثال درگاه پرداخت سپرده برای تسویه حساب با کاربران از سیستم پایا استفاده میکند بنابراین شما برای استفاده از درگاه پرداخت باید شماره شبا داشته باشید.

شماره شبا چیست؟

در تمام کشور های جهان برای هر حساب بانکی شما شماره شبا ملی وجود دارد که به آن iban گفته می شود و کاربرد آن این است که تمام اطلاعات از جمله کشور، بانک، شماره حساب بانکی شخص مورد نظر کاملا قابل دسترس است پس بنابراین علاوه بر اینکه این یک استاندارد ملی است، یک استاندارد جهانی نیز هست و در حقیقت تمامی بانک ها با همکاری یکدیگر به این استاندارد مقید هستند و میتوانید نسبت به تبدیل شماره حساب به شبا اقدام نمایید.

کلمه شبا مخفف شناسه حساب بانکی ایرانیان است.

استعلام شماره شبا به چه صورت است؟

تمامی بانک ها در استعلام شماره شبا در وبسایت خودشان امکان تبدیل شماره حساب و در برخی موارد شماره کارت را به شماره ملی شبا امکان پذیر کرده اند که از بالای صفحه میتوانید وارد هرکدام از بانک ها شوید و پس از ورود به صفحه بانک برای تبدیل شماره حساب را وارد میکنید و شماره شبا را دریافت میکنید. البته در برخی بانک ها دریافت شماره شبا با شماره کارت نیز امکان پذیر است.

نمونه شماره شبا به چه صورت است؟

یک نمونه شماره شبا به صورت IR360170000000328782636009 است که متعلق به یک حساب در بانک ملّی است.

کاربرد شبا چیست؟

از کاربرد شبا میتوان به عدم نیاز به دانستن اطلاعات جزئی تر مانند شعبه یا حتی بانک مورد نظر جهت انتقال وجه نیست و شما به راحتی چه به صورت آنلاین و اینترنتی و چه به صورت حضوری از طریق بانک خود میتوانید حواله پایا یا ساتنا با استفاده از کد شبا داشته باشید. با استفاده از شماره شبا شما میتوانید بدون نیاز به داشتن هیچ اطلاعاتی از مقصد اقدام به واریز نمایید.

امکان هک از طریق شبا وجود دارد؟

خیر، شبا مانند شماره حساب و شماره کارت می باشد و قرار دادن آن در اختیار سایر افراد هیچ مشکلی بوجود نمی آورد و در واقعیت صاحب حساب مجبور هست که آن را در اختیار سایرین قرار دهید زیرا بدون وجود آن امکان انتقال وجه میسر نخواهد بود.

سوالات متداول